تبلیغات
بهترین آهنگهای دهه 70 و 80 میلادی - Laura Branigan -Self Control

یکی از بهترین آهنگهایی که شنیدم . 
مال سال 1984 هست . نمیدونم چه توضیحی روش بدم . فقط باید بشنوید 
مشاهده در آپارات :

[http://www.aparat.com/v/2800a901597876b19a05fa2ba197a96646288]
لارا برانیگان(Laura Branigan=) در سال 1951 در حومه شهر نیویورک به دنیا اومد. گرچه موفقیت در دنیای هنر دوران نوجوانیش، هدف اصلی لارا به حساب نمیومد، اما بازی او در نقش اصلی یکی از نمایش هایی که در اواسط دهه 70 اجرا شد، باعث شد که نظرش نسبت به هنر و نسبت به آینده ش عوض بشه. در سال های پایانی دهه، او به عنوان همخوان، لئونارد کوهن رو که در اون زمان چهره شناخته شده ای بود، در چند تور اروپایی همراهی کرد. چند سال بعد هم کار خودش رو به عنوان یه خواننده ی سولو آغاز کرد.

موفقیت های لارا با آهنگ گلوریا در اولین آلبومش (1982) شروع شد. برای اینکه ارزش این آهنگ رو کاملاً متوجه بشین، باید به این نکته اشاره کنم که به تنهایی باعث شد تا آلبوم Branigan، ماه ها در صدر پرفروشترین آلبوم های اون زمان قرار بگیره. این آهنگ یکی از مهمترین آهنگ های دهه 80 به حساب میاد.

یک سال بعد، آلبوم دوم لارا با دو تک آهنگ پرطرفدار دیگه به بازار اومد. آهنگ های Solitare و How am I supposed live without you? آهنگ هایی بودند که البته موفقیت Gloria رو تکرار نکردن اما باعث شدن که جایگاه لارا به عنوان یه خواننده مقبول جهانی، تثبیت بشه. اما همه اینها به کنار، آلبوم Self Control با آهنگ اصلیش به همین نام، تمام معادلات بازار موسیقی رو در سراسر جهان به هم ریخت. این آهنگ بهترین کار لارا برانیگان به حساب میاد و البته در تمام کشورهای دنیا از اون به عنوان یه اثر فراموش نشدنی یاد می کنن. آهنگ های Ti amo و Satisfaction هم از آهنگ های دیگه ی این آلبوم سومی هستند که زیر سایه ی آهنگ اصلی، محو شدن.

آلبوم های بعدی لارا البته قطعاتی رو داشتند که تو 40 آهنگ برتر چارت قرار بگیره اما هیچ وقت نتونستند به پای آلبوم های قبلیش برسند. Hold me در سال 1985 و Touch در 1987 آخرین آلبوم های او در دهه 80 بودند. قطعه ی Power of Love که بعدها به بهترین شکل توسط Celine Dion بازخوانی شد، در آلبوم Touch قرار داشت.

دهه نود برای لارا، با آلبوم Laura Branigan شروع شد که در اون قطعه Unsion رو به عنوان قطعه آغازین اولین البوم انگلیسی سلین دیون، اجرا کرده بود. آلبوم Over my heart در سال 93 از آلبوم های دیگه این خواننده ی مشهور محسوب می شن. آلبوم های بعد از اینها، همگی تکرار آهنگ های آلبوم های قبلی هستند که خوب… موفقیت چندانی برای خواننده ش نیاوردند.

لارا برانیگان در سال 2004 و بر اثر یک عارضه مغزی درگذشت. عارضه ای که گفته می شد باعث مرگ چند تن از اعضای خانواده ش هم شده بود.

  • از نکات قابل توجه در کارنامه ی لارا برانیگان، موزیک ویدیوی Self Control بود که توسط یک کارگردان معروف سینما، یعنی ویلیام فردکین ساخته شد. این ویدیو در ابتدا، توسط MTV اجازه پخش داده نشد، اما بعد از ویرایش مجدد، پخش شد.

    موزیک ویدیوی Self Control را ببینید.

  • خواننده های معروفی، مثل مایکل بولتون، سلین دیون و شر، آهنگ های لارا برانیگان رو بازخوانی کرده اند.

  • لارا برانیگان، در دو فیلم سینمایی و تعدادی سریال های تلویزیونی بازی کرده.

  • سایت رسمی Laura Branigan

  • دانلود آهنگ Gloria

  • دانلود آهنگ Solitare

    منابع: English Wikipedia, Laurabranigan.com , allmusic.com
برچسب ها : دهه 80 ، لارا برنیگان ، laura branigan ، self control ، 80s greatest hits ،